Општина
Центар

 

/Portals/0/EasyDNNRotator/572/News/aid7061.jpg
Инспекцијата на Општина Центар влезе во новиот објект на ВМРО – ДПМНЕ Објектот нема...

Инспекцијата на Општина Центар влезе во...

Инспекцијата на Општина Центар влезе во новиот објект на ВМРО – ДПМНЕ Објектот нема...

Инспекцијата на Општина Центар влезе во новиот објект на ВМРО – ДПМНЕ Објектот нема...

/Portals/0/EasyDNNRotator/572/News/aid7051.jpg
По цели 10 години општина Центар реши сериозен проблем на дел од жителите на Водно

По цели 10 години општина Центар реши...

По цели 10 години општина Центар реши сериозен проблем на дел од жителите на Водно

По цели 10 години општина Центар реши сериозен проблем на дел од жителите на Водно

/Portals/0/EasyDNNRotator/572/News/aid7041.jpg
Нова казна за Жерновски: 7.500 илјади евра од свој џеб

Нова казна за Жерновски: 7.500 илјади...

Нова казна за Жерновски: 7.500 илјади евра од свој џеб

Нова казна за Жерновски: 7.500 илјади евра од свој џеб

Државниот управен инспекторат го казни градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски,  со глоба од 7.500 евра  за случајот со катната...
/Portals/0/EasyDNNRotator/572/News/aid7031.jpg
Од есен,  децата во нова најсовремена градинка во Капиштец

Од есен, децата во нова најсовремена...

Од есен, децата во нова најсовремена градинка во Капиштец

Од есен, децата во нова најсовремена градинка во Капиштец

 Во новата современа градинка во Капиштец,  децата ќе можат да се вселат на есен.  Во посета на новиот објект, каде што е завршена...
/Portals/0/EasyDNNRotator/572/News/aid701buba-1.jpg
Буби-олдтајмери на Боемска

Буби-олдтајмери на Боемска

Буби-олдтајмери на Боемска

Буби-олдтајмери на Боемска

На Боемска улица денеска  беше преполно, едни дојдоа да ги покажат своите Буби-олдтајмери, други да се потсетат на некои поранешни времиња.
/Portals/0/EasyDNNRotator/572/News/aid700487-5.jpg
Реконструиран дел од улицата 487 во Дебар Маало

Реконструиран дел од улицата 487 во...

Реконструиран дел од улицата 487 во Дебар Маало

Реконструиран дел од улицата 487 во Дебар Маало

Општина Центар ја ја заврши реконструкцијата на дел од улицата 487 во Дебар Маало. Коловозот беше многу оштетен и не овозможуваше нормално...
/Portals/0/EasyDNNRotator/572/News/aid698698Zernovski---Althauzer.jpg
Жерновски и Алтахузер: Очекувања и размислувања за преговорите власт-опозиција

Жерновски и Алтахузер: Очекувања и...

Жерновски и Алтахузер: Очекувања и размислувања за преговорите власт-опозиција

Жерновски и Алтахузер: Очекувања и размислувања за преговорите власт-опозиција

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, во својот кабинет оствари средба со амбасадорката на Сојузна Република Германија, Н.Е. Кристине...
/Portals/0/EasyDNNRotator/572/News/aid696Sava---Kranj-(1).jpg
Наместо дотраената – нова, енергетски ефикасна фасада на зградата кај Сава-Крањ

Наместо дотраената – нова, енергетски...

Наместо дотраената – нова, енергетски ефикасна фасада на зградата кај Сава-Крањ

Наместо дотраената – нова, енергетски ефикасна фасада на зградата кај Сава-Крањ

Општина Центар ја започнува реконструкцијата на осмата фасада, која се наоѓа кај Сава-Крањ (спроти Т.Ц. Рамстор), на булевар Мито Хаџивасилев –...
/Portals/0/EasyDNNRotator/572/News/aid695Kamionet---O.C-(1).jpg
Општина Центар со нов камионет ќе го собира шутот и отпадот

Општина Центар со нов камионет ќе го...

Општина Центар со нов камионет ќе го собира шутот и отпадот

Општина Центар со нов камионет ќе го собира шутот и отпадот

Општина Центар набави нов камионет. Од него, освен задоволување на потребите на општината, ќе имаат и граѓаните, кои ќе можат да се ослободат од...
/Portals/0/EasyDNNRotator/572/News/aid693Teatar-Krik-(1).jpg
Од утре почнува проектот “На одмор сум, во Скопје сум, општина Центар мисли на мене“

Од утре почнува проектот “На одмор сум,...

Од утре почнува проектот “На одмор сум, во Скопје сум, општина Центар мисли на мене“

Од утре почнува проектот “На одмор сум, во Скопје сум, општина Центар мисли на мене“

“На одмор сум, во Скопје сум, општина Центар мисли на мене“, ова е мотото на проектот кој го реализира одделението за образование на...Настани

 
ДОДЕЛЕНИ НАГРАДИТЕ “ФЕНИКС“ – 2014 вторник, 23 декември 20140

ДОДЕЛЕНИ НАГРАДИТЕ “ФЕНИКС“ – 2014

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски ги додели наградите „Феникс" за остварувања  во 2014...
 
Завршија училишните спортски игри Центар 2015 вторник, 02 јуни 20150

Завршија училишните спортски игри Центар 2015

Денес, со двата меча во кошарка од лигата и училишните спортски игри Центар 2015, во салата на КК Работнички, завршуваат училишните спортски игри...
Заврши лигата во шах среда, 27 мај 20150

Заврши лигата во шах

Вчера заврши лигата во шах од спортските училишни игри Центар 2015, со завршен турнир на сите основни училишта од општина Центар. 
Екипата на ООУ „11 Октомври“ победник во лигата за ракомет среда, 20 мај 20150

Екипата на ООУ „11 Октомври“ победник во лигата за ракомет

Заврши  ракометната  лига на основните училишта во општина Центар. Во фајналфорот се сретнаа четирте екипи на училиштата...
123456