mk-MKen-US
Општина
Центар

Архива

Новости

Општина Центар започнува со реконструкција на улицата „Капиштец“

 • 12 јуни 2018
 • Број на прегледи: 93
 • 0 Коментари
Општина Центар започнува со реконструкција на улицата „Капиштец“

Општина Центар ја започнува комплетната реконструкција на улицата „Капиштец. Оваа улица на Водно, ќе добие лик каков што заслужуваат граѓаните, најави на прес конференција градоначалникот Саша Богдановиќ. Реконструкцијата  ќе значи безбедност на учесниците во сообраќајот.

Јавна презентација и јавна анкета на Предлог ДУП Градска четврт И 04 - Даре Џамбаз

 • 12 јуни 2018
 • Број на прегледи: 173
 • 0 Коментари
Јавна презентација и јавна анкета на Предлог ДУП Градска четврт И 04 - Даре Џамбаз
Општина Центар ги известува правните и физичките лица дека донесе одлука за повторна јавна презентација и јавна анкета на Деталниот урбанистички план И 04 Даре Џамбаз.

Одлуки за избрани кандидати по интерен оглас број 2/2018

 • 11 јуни 2018
 • Број на прегледи: 217
 • 0 Коментари
Одлуки за избрани кандидати по интерен оглас број 2/2018
Општина Центар - Скопје објавува Одлуки за избрани кандидати по интерни огласи бр. 2/2018.

Општина Центар: Граѓаните да пријават штети на јавни површини

 • 9 јуни 2018
 • Број на прегледи: 136
 • 0 Коментари
Општина Центар: Граѓаните да пријават штети на јавни површини
Општина Центар ја информира јавноста дека по денешното невреме, формирано е општинско координативно тело за увид на јавните површини погодени од невремето и констатација на штетите.

Проектот “Исправи се“ на општина Центар ќе ги открие деформитетите на ’рбетниот столб кај првооделенците

 • 9 јуни 2018
 • Број на прегледи: 92
 • 0 Коментари
Проектот “Исправи се“ на општина Центар ќе ги открие деформитетите на ’рбетниот столб кај првооделенците

Општина Центар се грижи за своите најмлади жители и за нивниот здрав раст и развој. Затоа втора година по ред го спроведува проектот “Исправи се“ во соработка со ординацијата за физикална медицина и рехабилитација “Твое Здравје“.

Турнир во спорт меѓу четири скопски општини

 • 8 јуни 2018
 • Број на прегледи: 72
 • 0 Коментари
Турнир во спорт меѓу четири скопски општини

Во рамки на Купот Св.Георги во организација на општина Кисела Вода се одржа турнир помеѓу четирите скопски општини: Кисела Вода, Аеродром, Бутел и Центар.

Општина Центар потпиша Меморандум за соработка со НЕКСУС – Граѓански Концепт

 • 8 јуни 2018
 • Број на прегледи: 82
 • 0 Коментари
Општина Центар потпиша Меморандум за соработка со НЕКСУС – Граѓански Концепт

Градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ  и Афродита Муслиу, претседател на НЕКСУС – Граѓански Концепт потпишаа Меморандум за соработка.Преку електронската платформа prijavi.mk / raporto.mk за пријавите на граѓаните ќе се подобрат јавните услуги кои се во надлежност на општината.

Бузалковски на врвот на табелата во брзински моторциклизам

 • 8 јуни 2018
 • Број на прегледи: 63
 • 0 Коментари
Бузалковски на врвот на табелата во брзински моторциклизам

 Нашиот најмлад  натпреварувач во брзински  моторциклизам , Христијан Бузалковски, возачот на Ендуро Тим Водно Скопје, се врати од 5-тата рунда од БМЅ Европскиот Шампионат. Mладиот Бузалковски забележа уште една победа.  Бузалковски е голем талент и е на врвот на табелата во генералниот пласман.

Завршија училишните детски претстави во паркот “Капиштец“

 • 8 јуни 2018
 • Број на прегледи: 106
 • 0 Коментари
Завршија училишните детски претстави во паркот “Капиштец“
Учениците од седумте основни училишта во Центар оваа недела ги забавуваа присутните граѓани во паркот “Капиштец“ со изведби на повеќе претстави.
12345678910 Последна