mk-MKen-US
Општина
Центар

Архива

Новости

Општина Центар: Граѓаните да пријават штети на јавни површини

  • 9 јуни 2018
  • Број на прегледи: 248
  • 0 Коментари

Општина Центар ја информира јавноста дека по денешното невреме, формирано е општинско координативно тело за увид на јавните површини погодени од невремето и констатација на штетите.

Службите на општината со цел нормализирање на состојбата на улиците и нормално движење на граѓаните, се веќе на терен и работат на санирање на штетите.

Координативното тело за проценка на штети ги замолува граѓаните доколку увидат оштетување на јавна површина, да пријават на следните телефонски броеви:

075316120 Димитар Цековски;

076381335 Дамјан Момировски;

076313381 Кире Секуловски;

076313387 Нико Николоски.

Печати
 
Означувања:
Оценете ја оваа вест:
Нема оценка

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да објавувате коментари.