mk-MKen-US
Општина
Центар

Архива

Новости

Завршија училишните детски претстави во паркот “Капиштец“

  • 8 јуни 2018
  • Број на прегледи: 252
  • 0 Коментари

Учениците од седумте основни училишта во Центар оваа недела ги забавуваа присутните граѓани во паркот “Капиштец“ со изведби на повеќе претстави.

Со драмска игра и импровизација, учениците покажаа што знаат и умеат и успешно ги изведоа претставите.

Општина Центар по повод крајот на учебната година, ги поканува сите жители на општината и граѓани во недела, на 10-ти јуни, на ’Школка’ во Градски Парк, заедно и успешно да ја завршиме учебната година со почеток во 12:00 часот.

Печати
Означувања:
Оценете ја оваа вест:
Нема оценка

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да објавувате коментари.