mk-MKen-US
Општина
Центар

Архива

Новости

Богдановиќ: Многу насмевки, здравје и среќа во 2018

  • 1 јануари 2018
  • Број на прегледи: 306
  • 1 Коментари
Богдановиќ: Многу насмевки, здравје и среќа во 2018

Општина Центар ја реализираше новогодишнита  хуманитарна програма “Нова година – Нови насмевки“.

Во двата дена  на Сквер Јадран имаше  богата програма за децата, повозрасните и младите.  Центарци и сите присутни  ги забавуваа ДЈ Гоце Саф, ТХЦФ од Белград и ДЈ Страјк. Некст Тајм, Ај Кју, Тамара и Кристина Арнаудова.

 

Собраните средства се  за 16-годишно момче кому му треба итна операција за пресадување на коскена срцевина во Италија“

 

Точно на полноќ градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ на присутните, но и на сите граѓани на Република Македонија им ја честиташе Новата 2018 година. Посака пред се здравје, среќа и просперитет, многу насмевки и бериќет.

 

Општина Центар успеа да ја реализира забавата со донации, без ниту еден денар од општинската каса.

Печати
Означувања:
Оценете ја оваа вест:
5.0

1 коментари за веста "Богдановиќ: Многу насмевки, здравје и среќа во 2018"

Ljupka ilievska

02.01.2018 21:31

Zdravoo sakam sliki od docekot za novaa od kristina arnaudova

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да објавувате коментари.