mk-MKen-US
Општина
Центар

ЖОК “Работнички“ ја декласираше екипата на “МАКС“ од Струмица

Женската одбојкарска екипа “Работнички“ во првиот натпревар од новото првенство во одбојка за жени ја декласираше екипата на “Македонија – МАКС“ од Струмица.

Одбојкарките на “Работнички“ беа надмоќни на теренот и натпреварот го добија со 3:0. Екипата на “Работнички“ е шампион во одбојка за сениорки, а минатата година го освоија и Купот на Македонија.

Општина Центар и натаму ќе го поддржува ЖОК “Работнички“ – нашиот шампион во одбојка.

  • Галерија
  • Коментари

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да објавувате коментари.

Печати
Категории: Настани, Спорт
Означувања:
Оценете ја оваа вест:
5.0