mk-MKen-US
Општина
Центар

Започнува финалниот дел во ракомет во училиштата во Центар

Денеска со натпреварот помеѓу екипите на основните училишта “Кочо Рацин“ и “Димитар Миладинов“ и“  11.Октомври“ и “Кирил и Методиј “, започнува финалниот дел во ракомет.


Утре е финалето во фајнл фор-от
 во ракомет во 13 часот во салата на ООУ „11 Октомври“.

На училишните спортски игри Центар 2015 се натпреваруваат 360 ученици од основните училишта од општина Центар во 4 дисциплини (одбојка, кошарка, фудбал, ракомет) и шах.

Досега се познати шампионите во одбојка и ракомет.

  • Коментари

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да објавувате коментари.

Печати
Категории: Настани, Спорт
Означувања:
Оценете ја оваа вест:
Нема оценка