mk-MKen-US
Општина
Центар

Одиграни полуфиналните натпревари во фудбал од училишните игри Центар 2015

Одиграни се полуфиналните натпревари во фудбал од училишните игри Центар 2015.

Во првиот натпревар О.У. Јохан Хајнрих Песталоци го порази О.У. Димитар Миладинов со резултат од 5:0, додека О.У. Коле Неделковски беше поуспешен од О.У. Кирил и Методиј со 7:3.

Утре се одигрува натпреварот за трето место, како и финалето во училишните игри Центар 2015. Двојките се следни:

О.О.У. Димитар Миладинов : О.О.У. Кирил и Методиј - натпревар за 3то место

О.О.У. Јохан Хајнрих Песталоци : О.О.У. Коле Неделковски - финале

  • Галерија
  • Коментари
 

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да објавувате коментари.

Печати
Категории: Настани, Спорт
Означувања:
Оценете ја оваа вест:
5.0