mk-MKen-US
Општина
Центар

Започнува финалниот дел во фудбал во училиштата во Центар

Денеска со натпреварот помеѓу екипите на основните училишта “Јохан Хајнрих Песталоци“ и “Коле Неделковски“ и“  Кирил и Методиј“ и “Димитар Миладинов “, започнува финалниот дел во фудбал.


Утре е финалето во фајнл фор-от во фудбал. На училишните спортски игри Центар 2015 се натпреваруваат 360 ученици од основните училишта од општина Центар во 4 дисциплини (одбојка, кошарка, фудбал, ракомет) и шах.

 

  • Галерија
  • Коментари
 

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да објавувате коментари.

Печати
Категории: Настани, Спорт
Означувања:
Оценете ја оваа вест:
Нема оценка