mk-MKen-US
Општина
Центар

Започнува финалниот дел во одбојка во училиштата во Центар

Денеска со натпреварот помеѓу екипите на основните училишта “Димитар Миладинов“ и “Кочо Рацин“ и“Гоце Делчев“ и “11ти Октомври“, започнува финалниот дел во одбојка (девојки).

Утре е финалето во фајнл фор-от. На училишните спортски игри Центар 2015 се натпреваруваат 360 ученици од основните училишта од општина Центар во 4 дисциплини (одбојка, кошарка, фудбал, ракомет) и шах.

  • Галерија
  • Коментари
 

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да објавувате коментари.

Печати
Категории: Спорт
Означувања:
Оценете ја оваа вест:
5.0