mk-MKen-US
Општина
Центар

Заврши регуларниот дел од сезоната во одбојка (Училишни спортски игри ЦЕНТАР 2015)

Заврши регуларниот дел од сезоната во одбојка на Училишните спортски игри “ЦЕНТАР 2015“. 
Според освоени бодови и според освоени сетови, оттука - бројот на освоени поени во натпреварувачкиот дел од сезоната, согласно правилата на Одбојкарската федерација на Македонија, се дојде до конечниот редослед на екипите кои ќе играат во разигрувањето (фајнл фор-от).

Редоследот е следен:
1. ООУ Димитар Миладинов
2. ООУ Гоце Делчев
3. ООУ 11 Октомври
4. ООУ Кочо Рацин

Термините за фајнл фор-от ќе бидат дополнително објавени во наредниот период.

  • Галерија
  • Коментари
 

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да објавувате коментари.

Печати
Категории: Настани, Спорт
Означувања:
Оценете ја оваа вест:
5.0