mk-MKen-US
Општина
Центар

ЖОК „Работнички“ го декласираше ЖОК „Јанта Волеј“

ЖОК „Работнички“ го декласираше ЖОК „Јанта Волеј“

Денеска  во рамките на женската одбојкарска лига се одржа дерби натпреварот помеѓу екипите на „Работнички“ и „Јанта Волеј“.

Одбојкарките на Работнички беа супериорни, што се гледа и по резултатот, 3:0 за екипата на Работнички. 

Денешниот,  беше последен меч од официјалниот дел од првенството. Работнички е прв на табелата, и со ова ја оправда довербата на навивачите и на општина Центар, која е еден од подржувачите на клубот.

  • Галерија
  • Коментари

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да објавувате коментари.

Печати
Категории: Спорт
Означувања:
Оценете ја оваа вест:
5.0