mk-MKen-US
Општина
Центар

„ЛИГА ЦЕНТАР 2017/2018 “

„ЛИГА ЦЕНТАР 2017/2018 “

Општина Центар и оваа година традиционално и успешно ја реализираше „ЛИГА ЦЕНТАР 2017/2018“ .

Во полната  спортската сала “Градски парк“се одиграа финалните натпревари во дисциплините: 3x3 баскет и одбојка за девојчиња.

Повеќе од 800 ученици од основните училишта од општина Центар им дадоа поддршка на  своите екипи.

Загреаната атмосфера кулминираше со свеченото прогласување на најдобрите и доделување на награди.

Медаљи и пехари добија најуспешните спортисти во: 3x3 баскет, кошарка, одбојка, ракомет, фудбал и шах (најдобри играчи, стрелци и смечери). Овие спортисти се стекнаа со право и можност за спортска стипендија од општината.

Честитки за сите спортисти и продолжуваме со безрезервна поддршка за развој на спортот.

  • Галерија
  • Коментари

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да објавувате коментари.

Печати
Означувања:
Оценете ја оваа вест:
5.0