mk-MKen-US
Општина
Центар

Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, оствари средба со познатиот кик-боксер, Димитар Ѓорѓиев

Ѓорѓиев е нашата гордост и најголема надеж во кикбоксот, со освојување на бронзениот медал на Светското првенство  во Мексико - Канкун, каде што кикбоксинг федерацијата на Македонија за прв пат учествуваше во оваа дисциплина.

 

Богдановиќ му честиташе за успехот и му порача дека општина Центар ќе го помага и поддржува него,  но и сите успешни и надежни спортисти.

 

Ѓорѓиев живее во општина Центар, а и неговиот клуб е регистриран на територијата на општината.

 

  • Галерија
  • Коментари

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да објавувате коментари.

Печати
Означувања:
Оценете ја оваа вест:
5.0