mk-MKen-US
Општина
Центар

Распоред на натпревари - “Лига Центар 2018“

РАСПОРЕД ЗА НАТПРЕВАРИ ВО КОШАРКА ЗА ОПШТИНСКИТЕ СПОРТСКИ ИГРИ – ЦЕНТАР 2017/18

1Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У.Кочо Рацин – О.У.Димитар Миладинов

28.11.2017

12.30 ч

11 Октомври

 

2

О.У. Ј.Х.Песталоци - О.У. Гоце Делчев

28.11.2017

13.15 ч

11 Октомври

 

3

О.У.Коле Неделковски - О.У.К.Методиј

28.11.2017

14.00 ч

11 Октомври

 

4

О.У.11 Октомври - слободен

11 Октомври

 

 

2Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У.11 Октомври – О.У. Ј.Х.Песталоци

06.12.2017

12.30 ч

11 Октомври

 

2

О.У.Коле Недeлковски – О.У. Гоце Делчев

06.12.2017

13.15 ч

11 Октомври

 

3

О.У.К.Методиј – О.У. Кочо Рацин

06.12.2017

14.00 ч

11 Октомври

 

4

О.У.Димитар Миладинов - слободен

11 Октомври

 

 

3Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У. ДимитарМиладинов- О.У. К.Методиј

12.12.2017

12.30 ч

11 Октомври

 

2

О.У.Коле Неделковски – О.У. 11 Октомври

12.12.2017

13.15 ч

11 Октомври

 

3

О.У. Кочо Рацин- О.У. Гоце Делчев

12.12.2017

14.00 ч

11 Октомври

 

4

О.У.Ј.Х.Песталоци - слободен

11 Октомври

 

 

4Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У.Кочо Рацин – О.У. 11 Октомври

14.12.2017

12.30 ч

11 Октомври

 

2

О.У.Гоце Делчев – О.У. Димитар Миладинов

14.12.2017

13.15 ч

11 Октомври

 

3

О.У. Ј.Х.Песталоци - О.У. Коле Неделковски

14.12.2017

14.00 ч

11 Октомври

 

4

О.У.К.Методиј - слободен

11 Октомври

 

 

5Коло

 

Екипи

 

Датум

 

Сала

 

Резултат

1

О.У. Ј.Х.Песталоци - О.У. Кочо Рацин

20.12.2017

12.30 ч

11 Октомври

 

2

О.У. Димитар Миладинов- О.У. 11 Октомври

20.12.2017

13.15 ч

11 Октомври

 

3

О.У.К.Методиј – О.У. Гоце Делчев

20.12.2017

14.00 ч

11 Октомври

 

4

О.У.Коле неделковски - слободен

11 Октомври

 

 

6Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У. К.Методиј - О.У. 11 Октомври

25.01.2018

12.30 ч

11 Октомври

 

2

О.У.Кочо Рацин – О.У. Коле Неделковски

25.01.2018

13.15 ч

11 Октомври

 

3

О.У. ДимитарМиладинов- О.У. Ј.Х.Песталоци

25.01.2018

14.00 ч

11 Октомври

 

4

О.У.Гоце Делчев - слободен

11 Октомври

 

 

7Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У. Гоце Делчев - О.У. 11Октомври

31.01.2018

12.30 ч

11 Октомври

 

2

О.У.Димитар Миладинов- О.У. Коле Неделковски

31.01.2018

13.15 ч

11 Октомври

 

3

О.У. Ј.Х.Песталоци - О.У. К.Методиј

31.01.2018

14.00 ч

11 Октомври

 

4

О.У.Кочо Рацин - слободен

11 Октомври

 

 

 

РАСПОРЕД ЗА НАТПРЕВАРИ ВО ОДБОЈКА ЗА ОПШТИНСКИТЕ СПОРТСКИ ИГРИ – ЦЕНТАР 2017/18

1Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У. ДимитарМиладинов- О.У. К.Методиј

06.02.2018

12.30 ч

Димитар Миладинов

 

2

О.У.Коле Неделковски – О.У. 11 Октомври

06.02.2018

13.15 ч

Димитар Миладинов

 

3

О.У. Кочо Рацин- О.У. Гоце Делчев

06.02.2018

14.00 ч

Димитар Миладинов

 

4

О.У.Ј.Х.Песталоци - слободен

Димитар Миладинов

 

 

2Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У.11 Октомври – О.У. Ј.Х.Песталоци

08.02.2018

12.30 ч

Димитар Миладинов

 

2

О.У.Коле Недeлковски – О.У. Гоце Делчев

08.02.2018

13.15 ч

Димитар Миладинов

 

3

О.У.К.Методиј – О.У. Кочо Рацин

08.02.2018

14.00 ч

Димитар Миладинов

 

4

О.У.Димитар Миладинов - слободен

Димитар Миладинов

 

 

3Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У.Кочо Рацин – О.У.Димитар Миладинов

14.02.2018

12.30 ч

Димитар Миладинов

 

2

О.У. Ј.Х.Песталоци - О.У. Гоце Делчев

14.02.2018

13.15 ч

Димитар Миладинов

 

3

О.У.Коле Неделковски - О.У.К.Методиј

14.02.2018

14.00 ч

Димитар Миладинов

 

4

О.У.11 Октомври - слободен

Димитар Миладинов

 

 

4Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У.Кочо Рацин – О.У. 11 Октомври

20.02.2018

12.30 ч

Димитар Миладинов

 

2

О.У.Гоце Делчев – О.У. Димитар Миладинов

20.02.2018

13.15 ч

Димитар Миладинов

 

3

О.У. Ј.Х.Песталоци - О.У. Коле Неделковски

20.02.2018

14.00 ч

Димитар Миладинов

 

4

О.У.К.Методиј - слободен

Димитар Миладинов

 

 

5Коло

 

Екипи

 

Датум

 

Сала

 

Резултат

1

О.У. Ј.Х.Песталоци - О.У. Кочо Рацин

22.02.2018

12.30 ч

Димитар Миладинов

 

2

О.У. Димитар Миладинов- О.У. 11 Октомври

22.02.2018

13.15 ч

Димитар Миладинов

 

3

О.У.К.Методиј – О.У. Гоце Делчев

22.02.2018

14.00 ч

Димитар Миладинов

 

4

О.У.Коле неделковски - слободен

Димитар Миладинов

 

 

6Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У. К.Методиј - О.У. 11 Октомври

28.02.2018

12.30 ч

Димитар Миладинов

 

2

О.У.Кочо Рацин – О.У. Коле Неделковски

28.02.2018

13.15 ч

Димитар Миладинов

 

3

О.У. ДимитарМиладинов- О.У. Ј.Х.Песталоци

28.02.2018

14.00 ч

Димитар Миладинов

 

4

О.У.Гоце Делчев - слободен

Димитар Миладинов

 

 

7Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У. Гоце Делчев - О.У. 11Октомври

01.03.2018

12.30 ч

Димитар Миладинов

 

2

О.У.Димитар Миладинов- О.У. Коле Неделковски

01.03.2018

13.15 ч

Димитар Миладинов

 

3

О.У. Ј.Х.Песталоци - О.У. К.Методиј

01.03.2018

14.00 ч

Димитар Миладинов

 

4

О.У.Кочо Рацин - слободен

Димитар Миладинов

 

 

 

РАСПОРЕД ЗА НАТПРЕВАРИ ВО РАКОМЕТ ЗА ОПШТИНСКИТЕ СПОРТСКИ ИГРИ – ЦЕНТАР 2017/18

1Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У.Кочо Рацин – О.У.Димитар Миладинов

05.03.2018

12.30 ч

11 Октомври

 

2

О.У. Ј.Х.Песталоци - О.У. Гоце Делчев

05.03.2018

13.15 ч

11 Октомври

 

3

О.У.Коле Неделковски - О.У.К.Методиј

05.03.2018

14.00 ч

11 Октомври

 

4

О.У.11 Октомври - слободен

11 Октомври

 

 

2Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У.11 Октомври – О.У. Ј.Х.Песталоци

07.03.2018

12.30 ч

11 Октомври

 

2

О.У.Коле Недeлковски – О.У. Гоце Делчев

07.03.2018

13.15 ч

11 Октомври

 

3

О.У.К.Методиј – О.У. Кочо Рацин

07.03.2018

14.00 ч

11 Октомври

 

4

О.У.Димитар Миладинов - слободен

11 Октомври

 

 

3Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У. ДимитарМиладинов- О.У. К.Методиј

13.03.2018

12.30 ч

11 Октомври

 

2

О.У.Коле Неделковски – О.У. 11 Октомври

13.03.2018

13.15 ч

11 Октомври

 

3

О.У. Кочо Рацин- О.У. Гоце Делчев

13.03.2018

14.00 ч

11 Октомври

 

4

О.У.Ј.Х.Песталоци - слободен

11 Октомври

 

 

4Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У.Кочо Рацин – О.У. 11 Октомври

15.03.2018

12.30 ч

11 Октомври

 

2

О.У.Гоце Делчев – О.У. Димитар Миладинов

15.03.2018

13.15 ч

11 Октомври

 

3

О.У. Ј.Х.Песталоци - О.У. Коле Неделковски

15.03.2018

14.00 ч

11 Октомври

 

4

О.У.К.Методиј - слободен

11 Октомври

 

 

5Коло

 

Екипи

 

Датум

 

Сала

 

Резултат

1

О.У. Ј.Х.Песталоци - О.У. Кочо Рацин

20.03.2018

12.30 ч

11 Октомври

 

2

О.У. Димитар Миладинов- О.У. 11 Октомври

20.03.2018

13.15 ч

11 Октомври

 

3

О.У.К.Методиј – О.У. Гоце Делчев

20.03.2018

14.00 ч

11 Октомври

 

4

О.У.Коле неделковски - слободен

11 Октомври

 

 

6Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У. К.Методиј - О.У. 11 Октомври

22.03.2018

12.30 ч

11 Октомври

 

2

О.У.Кочо Рацин – О.У. Коле Неделковски

22.03.2018

13.15 ч

11 Октомври

 

3

О.У. ДимитарМиладинов- О.У. Ј.Х.Песталоци

22.03.2018

14.00 ч

11 Октомври

 

4

О.У.Гоце Делчев - слободен

11 Октомври

 

 

7Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У. Гоце Делчев - О.У. 11Октомври

28.03.2018

12.30 ч

11 Октомври

 

2

О.У.Димитар Миладинов- О.У. Коле Неделковски

28.03.2018

13.15 ч

11 Октомври

 

3

О.У. Ј.Х.Песталоци - О.У. К.Методиј

28.03.2018

14.00 ч

11 Октомври

 

4

О.У.Кочо Рацин - слободен

11 Октомври

 

 

 

РАСПОРЕД ЗА НАТПРЕВАРИ ВО ФУДБАЛ ЗА ОПШТИНСКИТЕ СПОРТСКИ ИГРИ – ЦЕНТАР 2017/18

1Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У. Ј.Х.Песталоци - О.У. Кочо Рацин

29.03.2018

12.30 ч

 

2

О.У. Димитар Миладинов- О.У. 11 Октомври

29.03.2018

13.15 ч

 

3

О.У.К.Методиј – О.У. Гоце Делчев

29.03.2018

14.00 ч

 

4

О.У.Коле неделковски - слободен

 

 

2Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У.11 Октомври – О.У. Ј.Х.Песталоци

03.04.2018

12.30 ч

 

2

О.У.Коле Недeлковски – О.У. Гоце Делчев

03.04.2018

13.15 ч

 

3

О.У.К.Методиј – О.У. Кочо Рацин

03.04.2018

14.00 ч

 

4

О.У.Димитар Миладинов - слободен

 

 

3Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У. ДимитарМиладинов- О.У. К.Методиј

11.04.2018

12.30 ч

 

2

О.У.Коле Неделковски – О.У. 11 Октомври

11.04.2018

13.15 ч

 

3

О.У. Кочо Рацин- О.У. Гоце Делчев

11.04.2018

14.00 ч

 

4

О.У.Ј.Х.Песталоци - слободен

 

 

4Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У.Кочо Рацин – О.У. 11 Октомври

12.04.2018

12.30 ч

 

2

О.У.Гоце Делчев – О.У. Димитар Миладинов

12.04.2018

13.15 ч

 

3

О.У. Ј.Х.Песталоци - О.У. Коле Неделковски

12.04.2018

14.00 ч

 

4

О.У.К.Методиј - слободен

 

 

5Коло

 

Екипи

 

Датум

 

Сала

 

Резултат

1

О.У.Кочо Рацин – О.У.Димитар Миладинов

17.04.2018

12.30 ч

 

2

О.У. Ј.Х.Песталоци - О.У. Гоце Делчев

17.04.2018

13.15 ч

 

3

О.У.Коле Неделковски - О.У.К.Методиј

17.04.2018

14.00 ч

 

4

О.У.11 Октомври - слободен

 

 

6Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У. К.Методиј - О.У. 11 Октомври

19.04.2018

12.30 ч

 

2

О.У.Кочо Рацин – О.У. Коле Неделковски

19.04.2018

13.15 ч

 

3

О.У. ДимитарМиладинов- О.У. Ј.Х.Песталоци

19.04.2018

14.00 ч

 

4

О.У.Гоце Делчев - слободен

 

 

7Коло

Екипи

Датум

Сала

Резултат

1

О.У. Гоце Делчев - О.У. 11Октомври

24.04.2018

12.30 ч

 

2

О.У.Димитар Миладинов-О.У. Коле Неделковски

24.04.2018

13.15 ч

 

3

О.У. Ј.Х.Песталоци - О.У. К.Методиј

24.04.2018

14.00 ч

 

4

О.У.Кочо Рацин - слободен

 

  • Галерија
  • Коментари
 

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да објавувате коментари.

Печати
Категории: Настани, Спорт
Означувања:
Оценете ја оваа вест:
Нема оценка