mk-MKen-US
Општина
Центар

“Кочо Рацин“ на прво место во фудбал во Лига Центар 2017

Учениците од ООУ “Кочо Рацин“ го освоија првото место во рамките на спортските игри “Лига Центар 2017“ во фудбал. Во финалето се сретнаа екипите на “Кочо Рацин“ и “Јохан Хајнрих Песталоци“. Натпреварот заврши со 3:0 во корист на “Кочо Рацин“. Третото место го освоија училиштето “Коле Неделковски“, кој во полуфиналето беше подобар од учениците од “Димитар Миладинов.

Финале: ООУ Кочо Рацин – ООУ Јохан Хајнрих Песталоци 3:0

Натпревар за 3-то место: ООУ Коле Неделковски – ООУ Димитар Миладинов 6:4

  • Галерија
  • Коментари

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да објавувате коментари.

Печати
Категории: Општи, Настани, Спорт
Означувања:
Оценете ја оваа вест:
5.0